Koncert i përbashkët në mes të dy fakulteteve

Në mbrëmjen e së premtës në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve do të mbahet Seria koncertale “SKENA UP” e organizuar nga Fakulteti i arteve – Universiteti i Prishtinës përkrahur nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit, ku mysafirë do të jenë përfaqësues të Fakultetit të Arteve të Pejës.

Këtë e ka bërë të ditur Dekani i Fakultetit të Arteve në Pejë, Hysen Nimani përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Ne kuadër të bashkëpunimit ndërmjet Fakulteti i Arteve Pejë dhe Fakulteti i Arteve – Universiteti i Prishtinës, konkretisht me Prodekanin Prof. Ass. Drinor Zymberi, gjithashtu përkrahur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sonte Orkestra e Fakultetit të Arteve të Universiteti Haxhi Zeka në Pejë nën udhëheqjen e Prof. Asoc. Astrit Pallaska do të jenë mysafirë në Serinë koncertale “SKENA UP”

Fakulteti i Arteve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” njëherësh edhe nikoqirë i kësaj mbrëmjeje do të prezantohet me korin dhe orekstrën e këtij Fakulteti nën dirigjimin e prof. asis. Edon Ramadani, ndërsa Fakulteti i Arteve të Universitetit “Haxhi Zeka” në Pejë do të paraqitet me orkestrën nën dirigjimin e prof. asoc. Astrit Pallaska.

Koncerti fillon në ora 19:00.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika