Konfirmohet: Gencoglu jep dorëheqje nga posti i trajnerit të Trepçës

Engin Gencoglu ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Trepçës.

Mësohet se vendimin, trajneri turk e ka marrë gjatë mbrëmjes së kaluar.

Teksa, klubi nga Mitrovica do të dalë me deklaratë zyrtare së shpejti.

Kujtojmë se rezultati i ndeshjeve finale është 1-1 për momentin.

Gjatë kohës sa trajneri turk e drejtoi Trepçën nuk munguan rezultatet pozitive.

Ai i udhëhoqi “minatorët” deri në finale – teksa premtoi se titullin e kampionit do e dërgojë në Mitrovicë.

Sa i përket trajnerit të ri, nuk dihet ende se kush do e drejtojë Trepçën.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika