Konjufca: Dhuna në veri është beteja e fundit e Serbisë për Kosovën, ajo do ta humbë atë

Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Kosovës, i ka komentuar tensionet e fundit të krijuar në veri të Kosovës.

Në “Debat Plus”, ai ka thënë se dhuna në veri është si pasojë e “betejës së fundit që Serbia po e bën për Kosovën”.

Këtë betejë sipas Konjufcës, Serbia do ta humbë.

“Tash kjo betejë ka hy në fazën e fundit, tash me përdor edhe dhunë në mënyrë të armatosur me kërcënime, mos ta lejojnë policinë ta kryejnë punën e tyre atje, Serbia e ka humbur këtë betejë”, ka thënë ai.

Ai foli edhe për betimin e deputetëve të rinj të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, duke thënë se betimi i tyre nuk është njohje e tyre ndaj shtetit të Kosovës, por është vetëm vazhdim i betejës dhe marrje e kompetencave ligjore.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika