Konjufca tregon se pse nuk po kalon në Kuvend “Kodi Civil”

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka thënë se në votimin Projekt-Kodit Civil, shumica ishin abstenim dhe jo kundër

Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Kosovës

Për mos kalimin në Kuvend të Projekt-Kodit Civil, Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka thënë se në votimin e tij, shumica ishin abstenim dhe jo kundër.

“Ata kundër e kanë për shkak se i kanë mendimet e tyre. Unë nuk pajtohem me ato mendime. Shumë më jo fer më duket qëndrimi i opozitës se i atyre kundër”, ka thënë Konjufca në intervistën e dhënë për Kallxo.com.

Konjufca ka thënë se “nuk mund të jetë një parti politike prej A-së deri në Zh-ë, krejt deputetë me ngritë dorën për një Kod Civil”.

Sipas tij, kjo nuk ka ndodhur në shtetin me zhvillimin më të lartë në botë.

“Aty gjithmonë e ke një grupacion më konservativ, të cilët thonë jo unë jam kundër këtyre ideve”, ka shtuar ai.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika