Konjufca viziton ambasadën e Kosovës në ShBA

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka qëndruar për një vizitë në Ambasadën e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA).

“Nder i veçantë vizita e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca në Ambasadën e Republikës së Kosovës në SHBA, në nisje të vizitës në Washington, D.C”, thuhet në njoftimin e ambasadës së Kosovës në Washington.

Kryeparlamentari Konjufca ishte i shoqëruar nga deputetja Shqipe Mehmeti Selimi, shefi i stafit Ilir Kërçeli dhe këshilltari Donik Sallova, të cilët u pritën nga ambasadori Ilir Dugolli dhe stafi i ambasadës.

Shija e redaktorit

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Të fundit nga rubrika