Kontrabandoi gjashtë emigrantë, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar në Gjakovë, pasi me automjetin tij është kapur duke i kontrabanduar gjashtë shtetas të huaj, pa dokumente identifikimi

Policia e Kosovës/ Foto: Visar Loku

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar në Gjakovë, pasi me automjetin tij është kapur duke i kontrabanduar gjashtë shtetas të huaj, pa dokumente identifikimi.

Sipas raportit të policisë, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa emigrantëve u janë zbatuar procedurat ligjore.

“Gjakovë 24.04.2024 – 22:25. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i R. Shqipërisë, pasi që në automjetin e tij janë gjetur gjashtë shtetas të huaj pa dokumente identifikimi. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa ndaj emigranteve janë zbatuar procedurat e zakonshme”, thuhet në raportin ditor të PK-së.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika