Kosova e fortë për Irlandën, spektakël në Prishtinë

Kombëtarja e Kosovës ka triumfuar ndaj Irlandës me rezultat 83:76.

Basketbollistët më të dalluar ishin Drilon Hajrizi dhe Dardan Berisha, që shënuan pikë dyshifrore.

Paraqitje pozitive pati edhe Tmusic. Atmosfera në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë ishte e jashtëzakonshme.

Ky takim u zhvillua në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Botëror të vitit 2027. Para takimit u nderua Alban Veseli, i cili e mbylli karrierën së fundmi.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika