Kosova e Zvicra ndajnë pikët në “Fadil Vokrri”: Muriqi heroi i ndeshjes

Kosova dhe Zvicra kanë ndarë pikët në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet,në kuadër të kualifikuesve për Euro 2024. Kështu duke përfunduar ndeshjen me rezultat 2 me 2.

Kryesorët në këtë ndeshje ishin Vedat Muriqi, i cili shënoi dy gola për Kosovën dhe Remo Freuler, për Zvicrën, i cili në minutën e 14-të shënoi, kurse, në minutën e 79-të goditi saktë dhe pastaj topi u devjiua nga Amir Rhamhami dhe përfundoi në rrjetë.

Ky rezultat i shkon për shtat Kosovës, pasi edhe në ndeshjen që u zhvillua në Bukuresht në mes Rumanisë dhe Izraelit përfundoi me rezultat 1 me 1. Dhe, Kosova ka ende gjasa të kualifikohet për “Euro2024”

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika