Fillon pjesa e dytë, Kosova në epërsi ndaj Izraelit

Ndeshja Izrael - Kosovë

Ka filluar pjesa e dytë mes Kosovës dhe Izraelit, për momentin Dardanët janë në epërsi me rezultat një me zero.

Ndërkaq, Milot Rashicës iu është annular një gol, pasi gjyqtari pas VAR-it, pa lojën me dorë të Rashicës.


Ka përfunduar pjesë e parë, mes Izraelit dhe Kosovës me rezultat minimale një me zero për Kosovës.


 

Ndeshja mes Izraelit dhe Kosovës ka ndryshuar rezultat, E. Dasa i ka shënuar gol portës së tij, pas sulmit nga Milot Rashica.

Kosova një, Izrael zero.

Përfaqësuesja e Kosovës dhe e Izraelit kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e parë kualifikuese të “Euro 2024”, për Grupin I.

Kosova: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu, Paqarada; Dresevic, Muslija, Celina; Zhegrova, Muriqi, Rashica.

Izraeli: Omri Glazer, Desa,  Shlomo,  Vitor, Leidner, Lavie, Peretz, Gloch,  Haziza, Solomon, Weissman.

Të fundit nga rubrika