Kosova me tri humbje në Kampionatin Mesdhetar

Kombëtarja e Kosovës U-16 ka humbur të gjitha ndeshjet në Kampionatin Mesdhetar

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në hendboll ka humbur ndeshjen e tretë në Kampionatin Mesdhetar që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi.

Ekipi i hendbollit “Dardania” është mposhtur me rezultatin 20:8 nga Spanja. Ndërsa, dy humbjet të tjera “Dardania” i ka pësuar nga Mali i Zi dhe Rumania.

Pamje të ekipes së hendbollit të vajzave

Duke u bazuar në këtë rezultat, Kosova gjendet në pozitën e fundit të grupit A, në këtë grup prin Mali i Zi, në pozitën e dytë Rumania dhe në pozitën e tretë Spanja.

Prandaj, ekipi “Dardania” do të luajë vetëm për plasman përfundimtar.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika