Kosova mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Kosovës.

Kombëtarja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët për Ligën e Kombeve.

Dardanët do të përballen me: Qipron, Rumaninë dhe Lituaninë/Gjilbratarin.

Dardanët do t’i kenë dy ndeshje në muajin shtator, dy në tetor dhe dy në nëntor.

Paraprakisht, Kosova do t’i zhvillojë tri ndeshje miqësore, të cilat veçse janë konfirmuar.

Ndërsa, ende nuk dihetse kush do të jetë selektori i ardhshëm.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika