Kosova nikoqire e Lojërave Mesdhetare, Krasniqi: Përgëzime të gjithë atyre që janë angazhuar për të arritur këtë sukses

"26 shtete, 19 nga Evropa, 5 nga Afrika dhe 2 nga Azia do të zbarkojnë në Prishtinë për t’i dhënë shkëlqim e frymë sportive Kryeqytetit tonë"

Memli Krasniqi, Kryetar i PDK-së

Gjatë ditës së premte Asambleja e Përgjithshme e Komitet Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (ICMG). Kandidatura e Kosovës ka marrë 58 vota pro, pra shumicën dërmuese të votave të të pranishmëve, derisa shtatë ishin kundër. Kështu, Kosova do të jetë nikoqire e Lojërave Mesdhetare 2030.

Për këtë e ka reaguar edhe i pari i PDK-së, Memli Krasniqi, i cili i ka falënderuar të gjithë ata që janë angazhuar për të arritur këtë sukses.

“Përgëzime Komitetit Olimpik të Kosovës, Komunës së Prishtinës dhe Drejtorisë për Sport, si dhe të gjithë atyre që janë angazhuar për të arritur këtë sukses.

26 shtete, 19 nga Evropa, 5 nga Afrika dhe 2 nga Azia do të zbarkojnë në Prishtinë për t’i dhënë shkëlqim e frymë sportive Kryeqytetit tonë.

Mirëardhshi në Kosovë. Urime të gjithëve”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika