Kosova pret Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri”

Pas fitores ndaj Qipros në Larnaca, Kombëtarja e Kosovës do të përballet ndaj Greqisë të dielën e 5 qershorit me fillim nga ora 20:45

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Greqinë në kuadër të ndeshjes kualifikuese të Ligës së Kombeve.

Dardanët arritën të merrnin tri pikë nga ndeshja me Qipron, pasi fituan me rezultat të pastër 2-0. Nga ana tjetër, grekët triumfuan ndaj Irlandës me rezultat 1-0.

Ndeshja e së dielës shënon herën e pestë të përballjes së këtyre dy kombëtareve.

Federata e Futbollit të Kosovës paralajmëron ndeshjen mes Kosovës dhe Greqisë

Kosova synon që ta marrë fitoren e parë sonte ndaj grekëve, ndërsa mysafirët(grekët) synojnë të mos mposhten në kryeqytetin kosovar, Prishtinë.

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ pritet të jetë i stërmbushur, pasi tanimë të gjitha biletat për këtë sfidë janë shitur.

Biletat për ndeshjen e sotme janë shitur, andaj pritet që stadiumi “Fadil Vokrri” të jetë i stërmbushur që nga fillimi i ndeshjes, nga ora 20:45.

/PortaliD/

Kosova nis me fitore Ligën e Kombeve

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika