Kosova synon fitore në Tel Aviv

Kundërshtari i parë i Kosovës në kualifikimet “Euro 24” do të jetë Izraeli, përballjen me të cilin do ta zhvillojë në Tel Aviv.

Ndeshja në mes të dy grupeve pritet të nisë nga ora 18:00.

Selektori i Kosovës, Alain Giresse, ka thënë se Kosova është përgatitur dhe se njëherit, synon që ndeshjen ta përmbyllë me një fitore.

Përfaqësuesja e Kosovës të premten ka udhëtuar për në Izrael, gjersa pasdite ka zhvilluar stërvitje në stadiumin ku luhet ndeshja.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika