Kosova synon fitore në Tel Aviv

Kundërshtari i parë i Kosovës në kualifikimet “Euro 24” do të jetë Izraeli, përballjen me të cilin do ta zhvillojë në Tel Aviv.

Ndeshja në mes të dy grupeve pritet të nisë nga ora 18:00.

Selektori i Kosovës, Alain Giresse, ka thënë se Kosova është përgatitur dhe se njëherit, synon që ndeshjen ta përmbyllë me një fitore.

Përfaqësuesja e Kosovës të premten ka udhëtuar për në Izrael, gjersa pasdite ka zhvilluar stërvitje në stadiumin ku luhet ndeshja.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika