Kosova U17 humb shpresat për një vend në Evropian

Kosova U17 humb shpresat për një vend në Kampionatin Evropian

Pas humbjes në ndeshjen e dytë të rrethit elitë të kualifikimeve të zhvilluara në Itali, humbja e ekipit Kosova U7 ndaj skuadrës italiane, i ka shuar shpresat për kualifikimin e këtij viti në Evropian.

Dardanët U17 janë mposhtur nga skuadra “Italia” pas një loje të ngushtë me rezultat 1-0.

Goli nga italianët u shënua në minutën e 75-të pas penalltisë së shënuar nga Alessandro Bolzan.

Kjo lojë e fituar nga Italia i ka mundësuar asaj një mundësi të artë drejtë kualifikimit në Kampionatin Evropian, me 6 pikë pas dy ndeshjeve.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika