Kosovë: 26 të infektuar dhe asnjë rast i vdekjes

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 26 të infektuar nga COVID-19 dhe asnjë rast i vdekjes.

Numri i të infektuarve vjen nga 818 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK).

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar, gjithsej, 32 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë gjithsej 544.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 169 persona kundër Coronavirusit.

Ndërkaq, 901 mijë e 778 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 820 mijë e 972.

Janë 1 milion e 823 mijë e 443 doza të administruara në total.

Po ashtu, një ditë më parë janë shënuar 27 persona pozitiv me COVID-19 dhe asnjë rast i vdekjes.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika