Kovaçevski: I kërkuam opozitës të mos frenojë ligjet në fushën e energjisë

Kriza energjetike, shkak i takimit të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski-t me partitë politike opozitare VMRO DPMNE, ku i pari qeverisë i ka kërkuar që të arrihet konsensusi përballë krizë energjetike 

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski

 

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka treguar se është takuar me partitë politike opozitare, VMRO DPMNE.

“I kërkuam kryetarit të opozitës të mos frenojë ligjet në fushën e energjisë dhe çdo gjë që mund të ndihmojë në përballimin e krizës”, ka shkruar Kovaçevski në Facebook.

“Të gjithë e kemi obligim ndaj qytetarëve dhe ekonomisë në këtë dimër më të vështirë që na pret të sigurojmë furnizim stabil me energji elektrike dhe ngrohje”.

Më tej ai,  treguar se i ka dëgjuar qëndrimet e VMRO DPMNE-së për përballimin e krizës energjetike.

Sipas tij nuk nuk është koha për agjendat politike, por për të punuar dhe marrë masa konkrete për tejkalimin e krizës energjetike.

 

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika