Krasniqi: Anëtarësimi në KE i hap Kosovës perspektiva të reja

Reagimeve të shumta gjatë ditës së enjte për aplikimin e Kosovës në Këshillin Evropian (KE), iu shtua edhe një nga kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Memli Krasniqi, duke thënë se kjo do t'i hapë Kosovës perspektiva të reja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi

Krasniqi ka thënë se aplikimi i Kosovës është hap i duhur, për të cilin, sipas tij, nuk është dashur të ketë hamendësime.

“Aplikimi për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës është hap i duhur, për të cilin s’do të duhej të kishte pasur hamendësim dhe të cilin e kemi kërkuar të ndodhë sa më parë”, ka thënë Krasniqi.

Anëtarësimi në KE, sipas kryetarit të PDK-së, do ta ofronte Kosovën edhe më shumë me vlerat evropiane dhe, po ashtu, hap perspektivë të re për institucionet dhe shoqërinë kosovare.

Ekskluzive: Gërvalla e ka dorëzuar aplikimin për anëtarësim në KE

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika