Krasniqi falënderon profesorin nga Australia i cili operoi 300 fëmijë kosovarë

Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka takuar profesorin Paddy Dewan, i cili e ka falendëruar për operimet që janë bërë në mënyrë humanitare

Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, dhe profesori, Paddy Dewan

Gjatë së mërkurës (8 qershor), Drejtori i përgjithshëm, Valbon Krasniqi, ka takuar profesorin, Paddy Dewan, i cili së bashku me ekipin e Klinikës së Kirurgjisë Pedriatike janë duke operuar fëmijët në Kosovë.

Krasniqi, ka falendëruar profesorin nga Australia, që gjatë këtyre ditëve kanë operuar 24 fëmijë, si dhe operacionet do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vijim.

Misionet humanitare për ndihmën e fëmijëve të Kosovës janë nisur nga profesori Paddy Dewan që në vitin 2011-të ku deri më tani ka operuar rreth 300 fëmijë me probleme të natyrës kirurgjike.

Fëmijët janë vizituar nga drejtori dhe profesori, të cilët iu kanë uruar shërim të shpejtë, kanë bërë të ditur, Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës.

Vizitë tek fëmijët e operuar

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika