Krasniqi: Kurti s’ka ftesë që të takohet me krerët e Shtëpisë së Bardhë

Rrezarta Krasniqi, Deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), e ftuar tek emisioni FIVE në RTV Dukagjini, ka thënë se nuk e di se me kënd është duke u takuar kryeministri Albin Kurti në SHBA. Sipas saj, ai nuk ka ftesë, se po të kishte do t’i takonte, por mungon ftesa

Rrezarta Krasniqi deputet nga radhët e Lidhjes Demokratik të Kosovës

Deputetja Rrezarta Krasniqi, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka folur për darkën e kryeministrit Albin Kurtit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ku sipas saj, kjo darkë ia ka larguar maskën kryeministrit Kurti.

Ajo ka thënë se në të kaluarën, për këso lloj takimesh të liderëve, Kurti i shpallte tradhtarë.

“Dialogu duhet të ndodhë, nuk duhet të ketë dialog teknik, ndërsa Kurti i ka shkelur të gjitha parimet me të cila ka ardhur në pushtet”, ka deklauar Krasniqi.

Deputetja e LDK-së ka theksuar se, partia e saj pret që dialogu me Serbinë të përfundojë me njohje të ndërsjelltë në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Ajo ka folur edhe për vizitën e kryeministrit Kurti, në Shtete e Bashkuar të Amerikës, ku ka thënë se ai nuk po takohet me zyrtarë amerikanë nga Shtëpia e Bardhë, sepse nuk ka ftesë nga ta, se po të kishte do t’i takonte, por “mungon ftesa dhe nuk e dijmë se me kënd është duke u takuar në Shtetet e Bashkuar të Amerikës”.

Krasniqi, gjithashtu, ka thënë se me qeverinë Kurti, Kosova nuk ka pasur progres në politikën e jashtme.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika