Krasniqi për Kurtin: Vazhdon të jetë mashtrues – ka qenë dhe do të jetë frikacak

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi

Gënjeshtar e frikacak, e ka quajtur kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ai në Debat Plus, tha se ai “ende vazhdon të jetë mashtrues, ende vazhdon të mos e tregoj të vërtetën”.

Krasniqi e quajti frikacak Kurtin, për shkak se sipas tij ai ka frikë nga e vërteta.

“Tuc gjithqysh, tuc ka qenë, tuc është, tuc ka me përfundu karrierën. Sepse tuta kryesore është të frikohet të mos e flasë të vërtetën. Ky ka dalë prej takimit duke u krekos që e ka pranu marrëveshjen e nuk tregonte se e ka pranu Asociacionin”, ka thënë ai.

Krasniqi tha se Kurti ka bërë që bashkësia ndërkombëtare ta humb besimin te Kosova.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika