Krasniqi takohet me përfaqësues të Institutit Ndërkombëtar Republikan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është takuar me përfaqësues të Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi,  këtë të hënë i ka pritur në takim Marta Onoraton dhe Arbër Goranin nga Instituti Ndërkombëtar Republikan (IRI)

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi njoftoi se në këtë takim kanë diskutuar për bashkëpunimin disavjeçar mes tyre

“Përfaqësuesit e IRI-t i falënderova për angazhimin e vazhdueshëm të kësaj organizate në mbështetjen e vizionit të PDK-së për fuqizimin e grave dhe rinisë në vendimmarrje”, thuhet në postimin e Krasniqit.

Tutje Krasniqi ka shkruar se Onorato dhe Gorani e kanë njoftuar me projektet e vitit 2023 dhe se si kryetar i PDK-së është zotuar se partia e tij do të jetë aktiv dhe të përgjegjshëm në përforcimin e bashkëpunimit dypalësh.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika