Krasniqit e Selimit, Specialja ua vazhdon edhe për dy muaj paraburgimin

Gjykata Speciale ka vendosur të vazhdojë masën e paraburgimit për dy muaj për ish-kryeparlamentarin Jakup Krasniqi dhe ish-deputetin Rexhep Selimi, bazuar në arsyetimin se ekziston një rrezik i ndikimit mbi dëshmitarët dhe një rrezik i dëmtimit të provave

Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi

Gjykata Speciale ka marrë vendim që t’ua vazhdojë masën e paraburgimit edhe për dy muaj ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi dhe ish-deputetit Rexhep Selimi.

Masa e paraburgimit iu vazhdua nën arsyetimin se ekziston rreziku i ndikimit në dëshmitarë dhe rreziku i dëmtimit të provave.

“Në dritën e zhvillimeve të mësipërme, si dhe faktin se ka rrezik të vazhdueshëm në pengimin e procedimit dhe kryerjes së krimeve të mëtejshme…paneli konstaton se paraburgimi i z. Selimi edhe për dy muaj të tjerë është i nevojshëm dhe i arsyeshëm në rrethanat specifike të rastit… Në dritën e këtyre faktorëve, Paneli konstaton se paraburgimi i z. Krasniqi për dy muaj të tjerë është i nevojshëm dhe i arsyeshëm në rrethanat specifike të rastit”, thuhet në vendimet e Krasniqit e Selimit, ku theksohet se do të kërkojnë që gjykimi të zhvillohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika