‘Krejt ja u kisha çky me dhëmbë’, Munishi tregon se çfarë do të bënte sonte në Rumani

Trajneri i mirënjohur Ismet Munishi ka reaguar ashpër në emisionin 'Dueli Sportiv' në RTV Dukagjini pasi tifozët rumunë shpalosën banerin 'Kosova është Serbi' në ndeshjen e sotnme

Ai ka treguar se çfarë do të bënte në ato momente nëse do të ishte përzgjedhës i Kombëtares së Kosovës.

”Isha afruar ngadale dhe kisha tentuar me ja u kap atë baner qe e kanë qitë, dhe me ua hongër me dhëmbë, krejt ja u kisha çky me dhëmbë. Qashtu kisha tentu, se kjo është provokim,” tha Munishi.

Kujtojmë se ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës e zhvilluar në ‘Arena Nationala’ në Bukuresht, u ndërpre për disa minuta gjatë pjesës së parë.

Në fund, ndeshja përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 2-0.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika