Krerët e UÇK-së e Sali Berisha, Mustafa: Vështirë të krenohemi kur ata e kalojnë ndërrimin e moteve në burg

"Vështirë është të krenohemi këndej e andej kufirit kur luftëtarët kryesor të lirisë dhe liderët që e përmbysën diktaturën komuniste e kalojnë ndërrimin e moteve në burg dhe arrest në emër të popullit"

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa

Ish-kryeministri, Isa Mustafa, ka thënë se është vështirë të krenohemi në Kosovë e Shqipëri kur luftëtarët kryesorë të lirisë dhe liderët që kanë përmbysur diktuarën komuniste e kalojnë ndërrimin e moteve në burg e arrest shtëpiak në emër të popullit.

“Drejtësi shtetërore apo turp kombëtar”, ka pyetur Mustafa, duke theksuar se më mirë “ta pranojmë se të gjithë ne jemi në arrest mendor e intelektual dhe se pak e meritojmë lirinë që e gëzojmë”.

“Vështirë është të krenohemi këndej e andej kufirit kur luftëtarët kryesor të lirisë dhe liderët që e përmbysën diktaturën komuniste e kalojnë ndërrimin e moteve në burg dhe arrest në emër të popullit! Më mirë ta pranojmë se të gjithë ne jemi në arrest mendor e intelektual dhe se pak e meritojmë lirinë që e gëzojmë”, ka shkruar ish-kryeministri në Facebook.

Ndonëse Mustafa nuk ka përmendur askënd në shkrimin e tij, kujtojmë se ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi, janë duke u mbajtur në paraburgim në Hagë, përreth 3 vjet, nga Dhomat e Specializuara të Kosovës. Ndërsa, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, është në arrest shtëpiak nën dyshimet për korrupsion.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika