Krijimi i një kukulle të Mbretëreshës Elizabeth

Nderime për ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth

Në Britani si çdo vit tjetër është festuar ditëlindja e mbretëreshës Elizabeth.

Ndryshe nga vitet tjera këtë vit për të ka një nder, ku ajo ende nuk e ka marrë deri më tani.

Barbi i saj kukull ëshë mbretëresha Elizabeth siç nuk e keni parë kurrë më parë. Për ditëlindjen e saj të 96-të dhe Jubileut të Platinit, duke festuar 70 vjetorin historik në fron, monarku britanik është nderuar me një kukull Barbie të bërë në ngjashmërinë e saj.

Krijimi “Barbie” i Mbretëreshës Elizabeth

E frymëzuar nga një prej pamjeve të saj më ikonike, Mbretëresha Elizabeth II Barbie vesh një fustan elegant fildishi dhe fjongo blu të stolisur me dekorime. Edhe paketimi është mbretëror, me një përshkrim të frymëzuar nga Pallati Buckingham të një dhome froni.

Prodhuesi i Barbie Mattel lançoi serinë Tribute për të nderuar gratë që kanë pasur ndikime në botë, ose industritë e tyre. Vitin e kaluar, marka krijoi një kukull për aktoren e ndjerë Lucille Ball për t’u lidhur me 70-vjetorin e serial-it I Love Lucy.

Kjo është kukulla e parë e kompanisë, e bërë në imazhin e një mbretërore të gjallë dhe është e disponueshme për t’u blerë përmes Amazon, Walmart, Target dhe Mattel.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika