Kriza te Juventus, Chiesa drejt Arsenalit

Ishte përmendur si një prej prurjeve mbase më të rëndësishme të viteve të fundit te Juventus.

Federico Chiesa, mesfushori me tipare sulmuese mund të largohet gjatë ditëve në vijim nga ‘Zonja e vjetër’.

Madje, ai mund të lë bardhezinjtë për një shifër jo më të lartë se 20 milionë euro, kanë raportuar mediat evropiane.

Kriza financiare e klubit që dominoi në dekadën e fundit në elitën e futbollit italian, si dhe dënimi me minus 15 pikë që mori së fundmi nga Federata Italiane e Futbollit, pritet të rezultojë me largimin e disa futbollistëve kyç, në mesin e të cilëve përmendet të jetë edhe Chiesa.

Për këtë të fundit interesim është duke shfaqur lideri i Premier Ligës angleze, Arsenal, që raportohet se pas situatës së shkaktuar te Juve, e ka shndërruar në prioritetin numër një transferimin e 25-vjeçarit.

Kujtojmë që lojtari në fjalë iu kishte bashkuar bardhezinjëve në vitin 2020 në formë huazimi dyvjeçar nga Fiorentina, ndërsa në formë të plotë në Torino ‘zbarkoi’ në vitin e kaluar.

Megjithatë, për të nuk shkoi gjithçka si duhet kohëve të fundit, pasi u ballafaqua me lëndime të shumta që i pamundësuan të paraqitej në shumicën e ndeshjeve të këtij edicioni.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika