Kroacia kalon në epërsi, Modriq tund rrjetën Italisë

Të hënën po zhvillohet ndeshja mes Kroacisë dhe Italisë, në kuadër të Grupit B në Euro 2024

Luka Modriq e ka humbur penalltinë në ndeshjen kundër Italisë në minutën e 55-të.

Por ai më pas shënoi golin e epërsisë për Kroacinë. Ai shënoi nga afërsia.

Ndryshe, gjatë të hënës po zhvillohet ndeshja mes Kroacisë dhe Italisë, në kuadër të Grupit B në Euro 2024.

Në anën tjetër, po luhet edhe ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika