KRU “Mitrovica” njofton qytetarët për orarin kur mund të furnizohen me ujë të pijes nga cisternat

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Mitrovica" ka njoftuar për orarin kur qytetarët e Mitrovicës mund të furnizohen me ujë të pijes

Qytetarët duke u furnizuar me ujë të pijes

Komuna e Mitrovicës është njëra ndër rajonet më të prekura nga vërshimet e së enjtës së 19 janarit. Këto vërshime kanë bërë që qytetarët e kësaj zone të kenë mungesë të ujit të pijshëm.

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Mitrovica”, të premten e 20 janarit, ka njoftuar për orarin kur qytetarët e Mitrovicës mund të furnizohen me ujë të pijes.

“Cisterna me ujë të pijes do të vendoset tek Shkolla Fillore “Migjeni” në Iliridë duke filluar nga ora 22:00 deri ne ora 23:30″, ka njoftuar KRU “Mitrovica”.

Tutje thuhet se nga ora 23:30, cisterna me ujë të pijes do të vendoset në fshatin Gushafc, dhe aty do të qëndroj derisa të zbrazet komplet.

“Cisterna me ujë të pijes do të vendoset tek Shkolla Fillore “Migjeni” në Iliridë duke filluar nga ora 22:00 deri ne ora 23:30. Ndërsa, nga ora 23:30 Cisterna me ujë të pijes do të vendoset në fshatin Gushafc dhe aty do të qëndroj derisa të zbrazet komplet”, ka njoftuar KRU “Mitrovica”.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika