KRU “Prishtina” njofton se në Fushë-Kosovë ka turbullime të ujit pas reshjeve atmosferike

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se në lagjen Kalabria dhe në Zonën Industriale në Fushë-Kosovë ka pasur turbullira të ujit pas reshjeve atmosferike. Ndërsa, sipas KRU-së "Prishtina", Drenasi do të ketë çrregullime të kohë pas kohshme

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina"

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se në Fushë Kosovës, në lagjen Kalabria dhe në Zonën Industriale ka pasur turbullira të ujit pas reshjeve atmosferike.

Këto turbullira, sipas KRU-së “Prishtina” janë mjaft të larta. Nga këto turbullira pamundësohet trajtimi i ujit në sasi më të mëdha.

“Por drejtoria teknike me ekipe është vazhdimisht në teren dhe presim qē uji të lëshohet sot nga ora 17:00 deri nē 21:00, ndërsa ditën e nesërme do të ketë ujë nga ora 07:00-09:00”, ka njoftuar KRU “Prishtina”.

KRU “Prishtina” ka shtuar se turbullira është jashtëzakonisht e lartë në kanal, “andaj me kapacitete teknike jemi duke bërë çmos që së paku të keni ujë sot nga ora 17:00-21:00, për aq kohë sa stabilizohet situata e krijuar pas reshjeve”.

Pos tjerash njoftohet se në Drenas do të ketë çrregullime të kohë pas kohshme.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika