Kryediplomatja kosovare ka biseduar me homologun e saj grek për rrugën euroatlantike të Kosovës 

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se me homologun e saj nga Greqia, Nikos Dendias kanë biseduar për rrugën euroatlantike të Kosovës.  

Me poshtë mund ta lexonin cicërimën e kryediplomates kosovare që e ka bërë në rrjetin e saj social Twitter. 

“Bisedime frytdhënëse me homologun tim Nikos Dendias mbi zhvillimet e kohëve të fundit dhe marrëdhëniet në mes dy vendeve”, ka shkruar Gërvalla. 

“Theksuam angazhimin tonë për zgjerimin e bashkëpunimit dhe koordinimit të ngushtë në avancimin e integrimit euro-atlantik të Kosovës”, ka përfunduar kryediplomatja kosovare. 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika