Kryeqyteti shpall laureatët e Sportit për vitin 2023

Kryeqyteti mbrëmë vlerësoi me çmime sportistët, shpresat dhe punonjësit sportivë në eventin "Laureatët 2023"

Mbrëmjen e së premtes së 15 marsit komuna e Prishtinës shpalli laureatët e Sportit për vitin 2023.

“Kryeqyteti mbrëmë vlerësoi me çmime sportistët, shpresat dhe punonjësit sportivë në eventin “Laureatët 2023″”, njoftoi drejtoresha e Kulturës në Komunën e Prishtinës Sibel Halimi në rrjetin e saj social Facebook.

Tutje, Halimi ka thënë se Prishtina është dalluar përherë me talentet dhe klubet e saj, ndaj siç thotë ajo, përkrahja institucionale nuk do të mungojë.

Gjithashtu edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka uruar të gjithë sportistët dhe trajnerët e përkushtuar që kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe kanë bërë krenar kryeqytetin.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika