Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve bën thirrje për një hetim për shkarkimin e presidentit Biden

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka bërë thirrje për një hetim për shkarkimin e presidentit të ShBA-ve, Joe Biden

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Kevin McCarthy. Foto: AP

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka bërë thirrje për një hetim për shkarkimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden.

Kjo u bë e ditur nga gazeta britanike “The Guardian” dhe agjencia “Associated Press”.

“Unë po i drejtohem komiteteve tona të Dhomës për të hapur një hetim zyrtar për shkarkimin e presidentit Joe Biden. Kjo është arsyeja se pse po ju drejtohem sot Komisioneve tona të Dhomës për të hapur një hetim për shkarkimin e presidentit Joe Biden. Ky hap tjetër logjik do t’u jepte komiteteve tona fuqinë e plotë për t’i mbledhur të gjitha faktet dhe përgjigjet për publikun amerikan”, ka thënë kryetari i Dhomës së Specializuar.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika