Kryetari i Parlamentit të Austrisë të hënën viziton Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të hënën pret në takim kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të hënën e tetë majit pret në takim kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka.

Kështu është bërë e ditur në njoftimin e zyrës së Kuvendit të Kosovës, ku thuhet se mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.

Pas takimit do të ketë konferencë për media.

Sipas njoftimit, pas përfundimit të konferencës, kryetarët Konjufca dhe Sobotka do të marrin pjesë në “Punëtorinë për Demokraci – DEMOS-ti” dhe do të bashkëbisedojnë me nxënës filloristë, në hollin e Kuvendit.

Ky takim do të zhvillohet në orën 11:30, në kabinetin e kryetarit.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika