Kryetari i PDK-së thirrje për bashkim që të ndalet emigrimi i të rinjve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është takuar me studentë të mjekësisë, me të cilët ka diskutuar për të ardhmen e tyre pas diplomimit në Kosovë.

Sipas Krasniqit, të rinjtë janë të zhgënjyer nga keqqeverisjet dhe duan garanci për të mos u larguar nga Kosova.

“Duke qenë të indinjuar me brishtësinë e ekonomisë, sistemit arsimor dhe atij shëndetësor, si pasojë e keqqeverisjes, vajzat dhe djemtë e Kosovës duan një garancë për një të ardhme të sigurt këtu”, ka theksuar ai.

“Shumë prej tyre e kanë humbur besimin në institucionet e Kosovës, prandaj nuk po e shohin ndërtimin e së ardhmes së tyre në vend”.

“Prandaj, është e domosdoshme të bëhemi bashkë dhe të veprojmë menjëherë për të ndalur emigrimin masiv të qytetarëve. PDK është e përkushtuar në këtë mision për ta rikthyer shpresën dhe besimin në Kosovë”, ka shkruar Krasniqi në rrjetin social Facebook.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika