Kryetari Izmir Zeqiri ende nuk ka hyrë në zyre të komunës

Kryetari i ri i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, ka bërë të ditur se ende nuk ka hyrë brenda objektit të komunës.

Zeqiri në një prononcim për Albanian Post, ka thënë se është duke pritur të krijohen kushtet për ta bërë një gjë të tillë.

“Akoma nuk jam vendosur në zyrë, në komunë, afër komunës jemi këtu në oborr”, ka thënë për Albanian Post, Izmir Zeqiri, kryetari i sapobetuar i Zubin Potokut, përmes telefonit.

“Po presim të vendosemi në komunë, po rrimë afër tash”.

Tutje, ai ka thënë se policia nuk është duke përdorur forcë ndaj protestuesve, teksa ka bërë të ditur se bashkë me të është edhe një përfaqësuese e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal.

Ndryshe, Policia e Kosovës është duke asistuar për t’ua mundësuar kryetarëve të tri komunave veriore, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçanit, të hyjnë brenda ndërtesave komunale.

Por, në rrugë kanë dalë edhe protestues serbë, të cilët janë përplasur me Policinë. Në vend të ngjarjes është parë gaz lotsjellës dhe po ashtu janë dëgjuar disa të shtëna armësh.

Deri më tani nuk raportohet për ndonjë të lënduar.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika