Ku me bo shopping në Antalya?

Antalya ofron vende shumë të mira për shopping, Max Traveel ju sjell disa prej tyre

Qyteti i Antalyas

Kur kërkoni vendet më të mira për të bërë pazar në Antalya, ju mund të zgjidhni nga një mori qendrash masive dhe pazaresh ekzotike. Ndërsa shumica e vizitorëve dynden në plazh për argëtim, Antalya gjithashtu ka mundësi të bollshme shitjeje me pakicë për turmën e pazarit.

Koha për të kontaktuar Max Travel dhe për të përfituar nga ofertat më të volitshme.

Ju do të gjeni një grusht qendrash të mëdha të stilit perëndimor rreth qytetit turistik. Pavarësisht nëse jeni pas gjërave thelbësore të përditshme ose një suvenir autentik turk, ky udhëzues për pikat kryesore për të blerë në Antalya ju tregon se çfarë të prisni.

Ilustrim

Kaleiçi

Ecni nëpër këto rrugë simpatike me kalldrëm dhe do të gjeni një ushtri shitësish vendas që tregtojnë nga shtëpitë tradicionale të stilit otoman. Artikujt variojnë nga suvenirët kitsch deri tek antiket intriguese dhe qilimat e ndritshëm turk. Nëse keni nevojë për pajisje për zhytje ose sporte ujore, drejtohuni në Marina Kaleiçi ia vlen ta vizitoni vetëm për pamjen herë pas here (sidomos gjatë sezonit të pikut të verës), ka shumë mallra artizanale që ia vlen të shfletohen. Aksioni më i mirë përfshin 3 shiritat kryesorë të blerjeve: Cumhuriyet, Güllük dhe Atatürk.

Ilustrim

Tregu Manavgat

Tregu Manavgat është pazari më i madh në provincën e Antalyas. Hapësira e madhe e brendshme strehon një sërë dyqanesh dhe tezgash marramendëse, shumica e të cilave kujdesen për turmën lokale është një përvojë autentike e blerjeve. Nga veshjet dhe erëzat tek produktet e freskëta dhe gjërat e domosdoshme të përditshme, ky mega-market i ka të gjitha. Mos harroni të bëni pazare me një buzëqeshje.

Ilustrim

The Land of Legends Shopping Avenue

Land of Legends është një park tematik miqësor për fëmijët dhe një lagje tregtare luksoze, 30 minuta me makinë në lindje të qytetit të Antalyas. Në Shopping Avenue të saj të bukur, do të gjeni përzgjedhjen më të mirë të dyqaneve të nivelit të lartë në provincë. Duke pasur gjithçka, nga bizhuteritë me shkëlqim deri te këpucët e stilistëve dhe aksesorët glam, është një destinacion i shkëlqyer kur doni të shpenzoni shumë.

Ilustrim

MarkAntalya AVM

MarkAntalya AVM është zgjedhja juaj kryesore për modën e stilistëve në Antalya. Qendra masive pret shumë pika të njohura ndërkombëtare, duke përfshirë Levis, DeFacto, H&M dhe Waikiki. Rreth 155 marka, turke dhe të huaja mund ti gjeni këtu.

Si e vetmja qendër tregtare moderne në Antalya qendrore, është një vend i përshtatshëm për të bërë pazar në qytet. Një kinema moderne, një oborr spanjol me gjethe në katin e sipërm, një sallë lojërash e pajisur mirë për fëmijë dhe një oborr ushqimor japin arsye për të kaluar shumë orë në MarkAntalya AVM.

Ilustrim

TerraCity

TerraCity është një kompleks tregtar shumëkatësh në gjysmë të rrugës midis qytetit të Antalyas dhe plazhit Lara. Qendra e njohur strehon mbi 180 dyqane, shumica e të cilave janë të specializuara në veshje dhe këpucë perëndimore. Këtu tregtohet një përzierje eklektike e stilistëve turq dhe evropianë.

Pushime ne Antalya me cmime shume te volitshme, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga oferta, ne Antalya duke filluar nga 459 Euro.

Të fundit nga rubrika