Kurti bën homazhe në përkujtim të masakrës së Llashticës në Gjilanit dhe Studenicës në Istog

Sot kryeministri Kurti, bën homazhe në 25-vjetorin e masakrës së Llashticës në Gjilanit dhe në Studenicë të Istogut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Sot shënohet 25-vjetori i masakrës së Studenicës së Istogut dhe i masakrës së Llashticës së Gjilanit.

Në përkujtim të këtyre masakrave, ndër më të përgjakshmet në Kosovë, kryeministri Kurti bën sot homazhe.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në përkujtim të masakrës në Studenicë, Istog, nga ora 10:00, dhe në përkujtim të masakrës në Llashticë, Gjilan, nga ora 17:30.

 

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika