Kurti bisedon me Ali Ahmetin e Bujar Osmanin, nuk pranon të flasë pas takimit (VIDEO)

Kreu i ekzekutivit kosovar, Albin Kurti, nuk ka pranuar të flasë pas takimit me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti dhe Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Takimi është mbajtur para takimit të Kurtit me homologun e tij maqedonas

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar takime me udhëheqësin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti dhe ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Kreu i ekzekutivit kosovar nuk ka pranuar të flasë duke thënë se është vonë për takimin me kryeministrin maqedonas.

RTV Dukagjini sjell pamje nga takimi i dyshes.

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovachevski, do të jetë nikoqir i takimit të ardhshëm në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga BE-ja, që pritet të mbahet të shtunën në Ohër të Maqedonisë.

Ai pritet të takohet me Kurtin para se të fillojë takimi zyrtar.

 

Kryeministri Kovaçevski nikoqir i takimit të Ohrit, pritet të iu adresohet mediave pas fillimit zyrtar të takimit

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika