Kurti bisedon me Escobar, diskutojnë për rëndësinë e zbatimit “të shpejtë” të Marrëveshjes Bazë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një bisedë telefonike me emisarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka diskutuar për rëndësinë e sigurimit të zbatimit "të qetë" dhe "të shpejtë" të Marrëveshjes Bazë dhe Aneksit të saj

Gabriel Escobar dhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti njofton se ka pasur një bisedë me emisarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Përmes një postimi në platformën “X”, Kurti njofton se kanë diskutuar për rëndësinë e sigurimit të zbatimit “të qetë” dhe “të shpejtë” të Marrëveshjes Bazë dhe Aneksit të saj.

“Konfirmova gatishmërinë time për t’u angazhuar në negociata aktive gjatë takimit të dialogut në Bruksel dhe e falënderova për mbështetjen e SHBA-së”, shkruan Kurti.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika