Kurti i emëron zëvendësministra Nenad Stanojeviq dhe Lazar Raduloviq

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se Stanojeviq është emëruar zëvëndësministër për Ekonomi, ndërsa Raduloviq, zëvendësministër për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural

Janë emëruar zëvëndësministra Nenad Stanojeviq dhe Lazar Raduloviq nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, me ç’rast ka treguar se Stanojeviq është emëruar zëvëndësministër për Ekonomi, ndërsa Raduloviq, zëvendësministër për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar të z. Nenad Stanojeviq, zëvendësministër për Ekonomi, si dhe z. Lazar Raduloviq, zëvendësministër për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në Qeverinë e Republikës së Kosovës. Kryeministri Kurti i uroi për detyrën dhe përgjegjësitë e reja institucionale në Republikën e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Pjesë e takimit ishin edhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, si dhe ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika