Kurti i shtron darkë baroneshës Ashton: Po përballemi me shumë çështje të njëjta si para 10 vjetëve

Kryeministri, Albin Kurti, ka shtruar një darkë për baroneshën Catherine Ashton, ish-përfaqësuese e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme. Përmes një postimi në "X", Kurti ka ndarë se diskutuan rreth politikës dhe çështjeve evropiane dhe rajonale. Ai vlerësoi se, edhe pse rolet e tyre janë të ndryshme nga ajo që ishin dhjetë vjet më parë, ata vazhdojnë të përballeshin me të njëjtin spektrum të çështjeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë të premtes mbrëma i ka shtuar darkë baroneshës, Catherine Ashton, ish për përfaqësuese e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme.

Këtë e bëri të ditur vetë Kurti përmes një postim në platformën ish-Twiter (X), duke vënë në dukje se për çfarë kanë diskutuar.

“Kam shtruar një darkë mbrëmë në periferi të Prishtinës për Baroneshën Ashton, me të cilën kam diskutuar për politikën dhe çështjet evropiane dhe rajonale. Edhe pse rolet tona janë të ndryshme sot në krahasim me dhjetë vjet më parë, ne përballemi me shumë nga të njëjtat çështje”, ka shkruar Kurti.

 

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika