Kurti liron nga detyra zëvendësministrin e Kulturës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka liruar zëvendësministrin e Kulturës, Sejnur Veshall nga pozita e tij

Sejnur Veshall

Zëvendësministri i Kulturës, Sejnur Veshall, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se është liruar nga kjo pozitë, ku sipas tij kjo ka qenë kërkesë e partisë e cila i është propozuar.

Ai është shprehur se është faktorizuar si rom në qeveri dhe asgjë më tepër.

“Unë kam punuar, asgjë më teper. Unë u faktorizova si rom në qeveri, asgjë tepër dhe sot po lirona vetëm për cështje personale. Kam punuar me cmund e përkushtim, vetëm se ti proklamoj afinitetet e pjestarëve të komunitetit, dhe e bëra,” ka shkruar Veshall.

Ndër të tjera Veshall ka shkruar, “Tu bë e padrejtë, tha kryeministri” duke shtuar edh vendimin në postimin e tij.

“Ju falemnderit të gjithëve për bashkëpunimet, i falenderoj të gjithë anëtarët e kabinetit të qeverisë për bashkëpunimin dhe konsideratën,” shtoi ish-zëvendësministri.

Vendimi

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika