Kurti ndan momente nga takimi me Rita Orën, diskutojnë për artin e kulturën

“Një bisedë për artin, kulturën dhe filmin, duke reflektuar mbi arritjet dhe duke eksploruar bashkëpunime të mundshme me Rita Orën që feston ditëlindjen e saj, e rrethuar nga njerëz krenarë”, ka shkruar Kurti

Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka vendosur që ditëlindjen e saj ta festojë në Kosovë.

Me këtë rast, ajo është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili edhe ka ndarë disa momente me të dhe bashkëshortin e saj.

Kurti, në Facebook, tregoi se me ta bisedoi për artin, kulturën dhe për atë se cfarë mund të bëhet në të ardhmen.

“Diskutim për art, kulturë dhe film, për çfarë është bërë, për çka mund të bëjmë bashkë, me Rita Orën që festonte ditëlindjen, e rrethuar me njerëz krenar për të arriturat e saj”, shkroi Kurti.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika