Kurti në familjen e Vasfije Krasniqit: Ia shpreha sërish mirënjohjen për guximin që t’i japë zë së vërtetës

Kreu i qeverisë, Albin Kurti, në takim me familjen e Vasfije Krasniqi Goodman, është shprehur se "Vasfijes ia shpreha sërish mirënjohjen më të thellë për guximin dhe përkushtimin e saj që t’i jep zë të vërtetës"

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me familjen e Vasfije Krasniqi Goodman

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sonte me familjen e Vasfije Krasniqi Goodman, e cila është një nga të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Kurti ka thënë se Vasfije Krasniqit ia ka shprehur sërish mirënjohjen për guximin dhe përkushtimin e saj që t’i japë zë së vërtetës.

“Ritheksova mbështetjen e palëkundur për të gjitha të mbijetuarat e të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë”, ka shkruar kreu i ekzekutivit kosovar.

I pari i qeverisë ka theksuar se përkrahja e pakushtëzuar institucionale dhe shoqërore është e domosdoshme “për të larguar heshtjen që mvesh këtë krim, këtë armë lufte të përdorur nga Serbia”.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika