Kurti në Zvicër takon ministrin saudit të Investimeve, diskutojnë për energjinë e gjelbër

Pamje nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Davos të Zvicrës është takuar me ministrin e Investimeve të Arabisë Saudite, Khalid Al Falih.

Në këtë takim, Kurti ka diskutuar me ministrin saudit të Investimeve, për energjinë e gjelbër, investimet në infrastrukturë dhe turizëm.

“Ne ndamë vizionin tonë për një tranzicion të energjisë së gjelbër, investime në infrastrukturë dhe turizëm. Mezi presim ta mirëpresim së shpejti në Kosovë. Gjithashtu, shpreha vlerësimin tonë për mbështetjen e Arabisë Saudite ndër vite”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Ndryshe, të hënën, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Zvicër, që të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror, i cili do të mbahet nga 16-20 janar në Davos-Klosters, Zvicër.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika