Kurti nuk vizitoi Skenderajn, Molliqaj: Kryeministri nuk e tejkalon dot vetën, nuk shkon për vizitë atje ku nuk i duartrokasin

Kryetari i Partisë Socialdmokrate(PSD), Dardan Molliqaj ka thënë se kryeministri Kurti ka zgjedhur për vizitë qytetin e Istogut, "larg vërshimeve të mëdha", ndërsa sipas tij ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla "luan burokratin e kërkon procedura"

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj

Kryetari i Partisë Socialdmokrate(PSD), Dardan Molliqaj ka reaguar pas vizitave të krerëve të shtetit në rajonet që u preken nga vërshimet e fundit në vend.

Përmes një postimi ka thënë se kryeministri Kurti ka zgjedhur për vizitë qytetin e Istogut, “larg vërshimeve të mëdha”, ndërsa sipas tij ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla “luan burokratin e kërkon procedura”.

“Si është e mundur, si, që edhe në fatkeqësi natyrore të bëhen dallime të tilla? Kryeministri zgjodhi Istogun për vizitë, larg vërshimeve të mëdha, ndërsa Sveçla luan burokratin e kërkon procedura”, ka shkruar Molliqaj.

Kreu i PSD-së ka shtuar se dallimet klasore me ato politike nuk kanë qenë “kurrë më të dukshme e të territorializuara sesa sot”.

“Kështu duket segregimi kulturor dhe ndarja klasore. Drenica në baltë ishte lënë nga regjimin jugosllav. Ky diferencim, në një kuptim po mbetet ende gjallë. Skenderaj edhe sot në baltë”, ka shkruar tutje Molliqaj.

“Kurti nuk e tejkalon dot vetën. Nuk shkon për vizitë atje ku nuk i duartrokasin. Egoja mbi të gjithë/a”.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika