Kurti pas takimit me kryeministrin Kovaçevski: Maqedonia e Veriut është një partner dhe aleat i rëndësishëm për Kosovën

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka thënë se ishte i mirëpritur para takimit të sotëm të nivelit të lartë në Ohër.

Kurti e ka falënderuar kryeministrin Kovaçevski që e ka pritur këtë fundjavë.

“Maqedonia e Veriut është një partner dhe aleat i rëndësishëm për Kosovën dhe rajonin, me të cilin ne dëshirojmë të punojmë edhe më ngushtë në vlerat dhe prioritetet e përbashkëta”, ka shkruar Kurti.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika