Kurti për vdekjen e aktores Shirine Morina: Humbje e madhe për komunitetin artistik

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores Shirine Morina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores Shirine Morina.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se vdekja e Shirine Morinës është humbje e madhe për komunitetin artistik.

“Me pikëllim të thellë, komunitetit artistik të Kosovës e gjithë vendit i shprehi ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të Shirine Morinës”.

“Në kujtesën tonë, do të qëndrojnë përjetë rolet e saj si ajo e monodramës ‘Mbreteresha Teutë’, si dhe kontributi i jashtëzakonshëm në shfaqjet ‘Hotel Kashta’, ‘Makbethi’, ‘Gjenerali i ushtrisë së vdekur’, në filmin ‘Era dhe lisi’, si dhe serialet ‘Kombinati’ dhe ‘Cimerat’”, ka shkruar Kurti.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika