Kurti pret në takim komandantin e ri të KFOR-it

Kryeminsitri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralmajor, Angelo Michele Ristuccia. Në këtë takim është diskutuar për zhvillimet në vend por është theksuar fusha e sigurisë

Kryeministri Kurti dhe komadanti i ri i KFOR-it, Gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia

Kryeministri Kurti ka pritur në takim gjeneralmajorin, Angelo Michele Ristuccia, pas marrjes së komandës së KFOR-it.

Në këtë takim, Kurti dhe gjeneralmajori Ristuccia kanë biseduar për zhvillimet në vend, punën dhe synimet e qeverisë por duke vënë theks te fusha e sigurisë.

“Falënderues për mikpritjen, Gjeneralmajor Ristuccia shprehu përkushtimin dhe gatishmërinë e tij për bashkëpunim dhe koordinim me Qeverinë e Republikës së Kosovës dhe institucionet vartëse të sigurisë dhe rendit në shërbim të sigurisë, paqes dhe garantimit të lirisë së lëvizjes”, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeminsitrit.

Tutje, në këtë njoftim thuhet se gjeneralmajor, Angelo Michele Ristuccia ka marrë komandën e KFOR-it më 10 tetor të këtij viti dhe se Ristuccia është oficeri i 13-të italian që merr komandën, si Komanda e 27-të e KFOR-it.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika